Przy chorobie Crohna, kadzidłowiec indyjski może przynieść ulgęCzym jest choroba Crohna?

Choroba Crohna, a dokładniej choroba Leśniowskiego-Crohna, to nieswoista choroba zapalna jelit. Może obejmować cały przewód pokarmowy od jamy ustnej aż do odbytu albo przejawiać się stanem zapalnym, który atakuje tylko jego odcinek. Warto mieć na uwadze, że ryzyko chorób zapalnych wciąż wzrasta. Brytyjskie badania wykazały, że liczba zachorowań na choroby zapalne jelit zwiększa się dwukrotnie co dekadę.

Boswellia serrata a zapalenie jelit

Boswellia serrata (kadzidłowiec) jest naturalną żywicą wydobywaną z drzew, głównie na terenie Indii. Udowodniono, że ekstrakt z kadzidłowca skutecznie oddziałuje na choroby zapalne ludzkiego organizmu. Naukowcy prowadzą coraz więcej badań nad właściwościami tej rośliny. Nie jest tajemnicą, że kwasy boswelliowe wpływają pozytywnie na zdrowie. W badaniach stwierdzono, że u 14 na 20 pacjentów z dolegliwościami związanymi z chorobą Crohna boswellia działa łagodząco. Ekstrakt z boswelli ma za zadanie utrzymanie remisji tak długo, jak to tylko możliwe.Boswellia pomocna przy schorzeniu Leśniewskiego-Crohna

Kwasy boswelliowe kadzidłowca a inne suplementy

Kadzidłowiec może być stosowany również z ziołami oraz innymi suplementami wspomagającymi organizm przy chorobie Crohna. Udowodniono, że kwasy boswelliowe działają podobnie do ibuprofenu – także mają właściwości przeciwzapalne. Jednak ekstrakt z boswelli jest produktem naturalnym, więc nie wywołuje tylu skutków ubocznych. W leczeniu zapalenia jelita od półwiecza podstawowymi lekami są preparaty kwasu 5-aminosalicylowego (5-ASA), a dokładniej: sulfasalazyna oraz mesalazyna. Jednakże, jeśli weźmiemy pod uwagę skuteczność oraz bezpieczeństwo, ekstrakt z boswelli wydaje się bardziej rozsądnym, korzystniejszym rozwiązaniem.

Źródło: YANGO.PL