Boswellia wspiera układ oddechowyKADZIDŁOWIEC A UKŁAD ODDECHOWY

Zazwyczaj nie przykładamy dużej wagi do prawidłowego oddechu – do czasu, aż wystąpi konieczność zmian, ze względu na wystąpienie stanu chorobowego układu oddechowego. Podczas oddychania pobierany przez organizm tlen z powietrza lub wody wydala do środowiska dwutlenek węgla. Energię którą czerpiemy podczas wykonywania procesu oddychania wykorzystujemy w procesach życiowych do syntezy nowych związków. Prawidłowe oddychanie jest szybkim sposobem do zdrowego organizmu i lepszego samopoczucia. Dla osób cierpiących na dolegliwości takie jak: zapalenie zatok, alergia, astma czy inne choroby układu oddechowego, oddychanie jest sporym utrudnieniem w codziennym funkcjonowaniu. Kadzidłowiec indyjski jest jedną z naturalnych substancji, które mogą wesprzeć zdrowie układu oddechowego.

JAK POMAGA BOSWELLIA SERRATAKadzidłowiec jest pomocny również przy astmie

Boswellia seratta, używana od wieków w Indiach oraz Afryce, wspomaga proces zachodzący w naszym układzie oddechowym. Boswellia udrażnia drogi oddechowe, pomaga złagodzić najgorsze objawy alergiczne oraz zmniejsza obrzęk oskrzeli oraz zatok.

Leukotrieny, jedne z ważniejszych substancji zawartych w kadzidłowcu, odgrywają znaczącą rolę w patofizjologii astmy. Szczególnie pomocne może to okazać się u osób borykających się z chorobą układu oddechowego związanej z zaburzeniami przepływu powietrza, skurczami oskrzeli oraz zwiększonej produkcji śluzu i stanu zapalnego.

Badania wykazały, że przy 6 -tygodniowym kuracji boswellią u pacjentów z łagodną astmą zmniejszyła się częstotliwość ataków astmy oraz poprawione zostały zdolności oddychania. Boswellia jest również dobrym suplementem pod kątem działania przeciwzapalnego na układ oddechowy, oraz pomaga w ochronie tkanki układu oddechowego. Kadzidłowiec, bo tak nazywana jest boswellia seratta, zmniejsza produkcję śluzu i ułatwia zwężenie dróg oddechowych.

Kadzidłowiec jest dobry rozwiązaniem dla osób cierpiących na problemy związane z układem oddechowym, ale również pomaga przy dolegliwościach kaszlu, kataru, zapalenia oskrzeli oraz astmy.

Źródło: YANGO.PL