Kadzidłowiec wspiera zdrowie stawówBOSWELLIA A STAWY

Kadzidłowiec (Boswellia Serrata) to roślina rosnąca przede wszystkim w Indiach, a także w niektórych rejonach Afryki. Surowiec ten wykorzystywany jest od lat przy problemach z układem kostnym, a także eliminuje stany zapalne w organizmie.

KWASY BOSWELIOWE I AKBA

Ekstrakt z kadzidłowca zawiera średnio od 20% do 65% kwasów bosweliowych. Jednym z ważniejszych rodzajów tych kwasów jest AKBA (kwas acetylo-11-keto-beta-bosweliowy), który to właśnie ma najsilniejsze działanie przeciwzapalne. AKBA odpowiada w dużym stopniu za leczenie zapalnych stanów reumatycznych. Boswellia serrata to remedium na stawyPonadto kwasy bosweliowe poprawiają ukrwienie stawów, chronią chrząstkę stawową przed szkodliwymi działaniami niektórych enzymów, a także są odpowiedzialne za zmniejszanie obrzęków i łagodzenia bólu, a co za tym idzie zmniejszenia poziomu białych krwinek w organizmie. Ekstrakt taki jest wskazany dla osób, które zmagają się z problemami związanymi z ogólną ruchliwością stawów. Wieloletnie badania wykazały, że wyciągi z kadzidłowca mają łagodny wpływ na organizm człowieka i nie wywołują skutków ubocznych. Szczególnie poleca się je osobom, które nie mogą zażywać aspiryny czy leków niesteroidowych z powodu problemów zdrowotnych układu pokarmowego.

W składzie chemicznym Boswellia Seratta, oprócz kwasu AKBA o właściwościach przeciwzapalnych, możemy znaleźć również olejki aromatyczne (substancje zapachowe) oraz polisacharydy (wielocukry), które są dobrze rozpuszczalne w wodzie i nie są szkodliwe dla organizmu. Surowiec ten można stosować w postaci kapsułek jako suplement diety.

Źródło: YANGO.PL